piątek, 30 sierpnia 2013

Mikołajek przedszkolak

Wczoraj Miki był pierwszy raz w przedszkolu!!!
Wczoraj i w środę były dni adaptacyjne w naszym przedszkolu. Niestety w środę nie mogliśmy iść bo mieliśmy wizytę u lekarza, ale wczoraj już dołączyliśmy do grupy.

Miki poszedł chętnie, a oswajanie z nową sytuacją przebiegało tak jak się tego spodziewałam, bo Miki to na początku zanim się oswoi to za mamusią się chowa i wszystkiemu przygląda. Łezka się zakręciła smykowi w oku gdy rodzice do drugiej sali zostali zaproszeni, ale podobno później powolutku zaczął się rozkręcać.
Chyba jakoś bardzo się tego przedszkola nie przestraszył bo na do widzenia powiedział, że w poniedziałek też przyjdzie. 

A tak się prezentował nasz przedszkolak:
 koszula - H&M
t-shirt - H&M
spodenki-Lego
skarpetki-Lidl
Na mnie przedszkole wywarło pozytywne pierwsze wrażenie. 
Czekała na nas półeczka z podpisem i narysowaną małpką, podpisany worek:)
Na poniedziałek mamy zanieść kapcie, ubranie na zmianę i 4 zdjęcia legitymacyjne. Co do reszty to w przyszłym tygodniu będzie zebranie w celu podpisania umów to wszystko dokładnie powiedzą.

Jak dla mnie to jeszcze jednym pozytywem była rozmowa z panią intendent na temat diety Mikołajka. Po przejrzeniu jadłospisu doszłyśmy do wniosku, że większość z posiłków nadaje się dla Mikiego, więc będziemy płacić za wyżywienie a tylko niektóre produkty będę przynosiła dla niego z domu np. mleko owsiane czy ciasto bez mleczne i bez jajeczne, ale to tak na razie na próbę, bo w każdej chwili mogę zrezygnować i wszystko przynosić a co za tym idzie za wyżywienie nie płacić. To wszystko do ustalenia, bo dieta Mikołaja jak na razie ciągle ulega zmianom.  

Nasze przedszkole realizuje Plan Daltoński, który  uczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności. Dzieci mają dużą swobodę działania, podobno rodzice dzieci które kończyły to przedszkole byli bardzo zadowoleni, ale jak to będzie to "wyjdzie w praniu".

Tak na koniec to ja się zastanawiam kto bardziej przezywa rozpoczęcie tego nowego etapu w życiu Mikołajka rodzice czo on sam? Bo ja mam wrażenie, że chyba jednak rodzice;)

6 komentarzy :

 1. Ale Mikołajek świetnie wyglądał:))))A przedszkole kapitalne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję że to przedszkole to był dobry wybór:)

   Usuń
 2. no jak na przedszkolaka przystało mały elegancik:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo przecież wiadomo jak ważne jest pierwsze wrażenie.

   Usuń
 3. Super przedszkolak:)
  Pozdrawiam i zapraszam http://memoriems.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...